Tik, tak, tik, tak

12.03.2017

Náš čas na této planetě není nekonečný. Nikdy nevíme, kdy přijde naše osudová hodina. A i přes to máme občas tendence odsouvat ty důležité věci, osoby, schopnosti na AŽ NĚKDY.

K tomuto článku mě přivedlo několik rozhovorů s blízkými lidmi za poslední dobu a také jedna kniha.

Jak chceme celý život a naše stáří prožít? Jak mladí nebo staří chceme umřít? A co bychom ještě rádi do té doby stihli? A kolik nám na to všechno tedy ještě zbývá času.

V naší rodině jsou předpoklady k dlouhověkosti, ale i kdyby tomu tak nebylo, já bych ráda prožila dlouhý (třeba do 100 let) život. A nemám na mysli dlouhý důchod, plný vysedávání doma, naplněný čekáním na poslední den. Ráda bych byla aktivní, jak fyzicky tak psychicky, až do sklonku života.

Jak už jsem zmínila, nedávno se mi dostala do rukou kniha 100 dní štěstí (Fausto Brizzi). Kdybyste věděli nebo tušili, že Vám zbývá sto dní, co byste ve svém životě změnili, co byste rádi ještě udělali nebo co byste naopak už nedělali? Z té představy může až mrazit, ale může nám to zároveň otevřít oči.

A tak sněte ve velkém, ale nezapomeňte si své sny také plnit. Učte se, hýbejte se, milujte lidi kolem sebe a nezapomínejte jim své city dávat najevo a nenechávejte své štěstí na - až budu mít víc času, peněz, až děti odrostou, až budete mít jinou práci, až, až, až.

A pokud chcete mít představu, kolik času Vám může zbývat, tady máte nástroj, který Vám otevře oči.

Webová stránka https://kolikdni.3tecky.cz/ Ti spočítá kolik let, měsíců a dní Ti ještě zbývá.


Pro uživatele iPhonů hezká aplikace Countdown to Zero, kde kromě let, měsíců, dní můžeš zjistit, kolik víkendů, měsíčních výplat (pokud budeš pracovat až do konce) i sexu Tě ještě čeká :-)

Tento je můj vypočítaný do sta let.