Muška jenom zlatá?

20.03.2018

Dnešek je označen jako mezinárodní den štěstí. Ale co znamená to slovo o šesti písmenech?

Každý z nás si pod tímto pojmem představí pravděpodobně něco trochu jiného. Nemůžu mluvit za ostatní a tak Vám (zase) napíšu, jak to mám já.

ŠTĚSTÍ

Protože jsem člověk zaměřený na vztahy a pocity (a nemáme to tak všechny ženy?), je pro mě důležité být obklopena "těmi svými". Sdílet své sny, touhy, zážitky, ale také nelehké chvíle s lidmi, kteří jsou blízcí mému srdci. Povídat si, smát se, objímat a někdy jen tak být.

Velké štěstí jsem našla i ve svém povolání, které mi dává smysl, přináší radost a baví mě čím dál víc. Posouvám se, rostu, učím se. A když se mi někdy zdá, že vše nejde tak rychle, dobře a snadno, podívám se do své sklenice úspěchů. Je plná důkazů, jak dlouhou cestu jsem ušla, kolik jsem toho překonala a za co všechno se můžu pochválit.

Další neodmyslitelnou součástí mého pocitu "Š" je to, jaký vztah jsem si dokázala vybudovat sama k sobě. Že vím, co je pro mě důležité a můj život je v souladu s těmito hodnotami. Že se mám ráda se všemi svými plusy i mínusy. Že mám svou nejlepší kámošku vždy po ruce.

Dokážu být a jsem vděčná za zdánlivé maličkosti, věci, které se můžou zdát samozřejmé. Já vím, že nejsou. Jsem zdravá, mám střechu nad hlavou, jídlo, vodu a spousty a spousty drobných radůstek pro potěšení těla i ducha (horká vana, dobrá káva, kniha před spaním, slunce na mé tváři a tak bych mohla pokračovat donekonečna).

A i když to za oknem dnes ještě nevypadá, dnes je první jarní den. Období prvních květů, voňavého vzduchu, procházek, výletů plných sluníčka, pikniků a bosých nohou v trávě. Už jen to těšení se mi vyvolává úsměv na tváři.

Z těchto maličkostí splétám síť mého štěstí a spokojenosti. To je to málo, které dělá hodně.