Jde to, ale dře to?

19.06.2017

Tohle asi zažil každý z nás. Koupíte si super nové boty, které v regále vypadají stylově a pohodlně, vplujete do nich a jsou naprosto OK. Máte radost, protože mají správnou barvu, tvar, velikost i cenu. Rozradostnělí si je odnesete domů a už se těšíte, až v nich druhý (třetí, čtvrtý, pátý) den vyrazíte do práce, na procházku nebo na rande.... A ejhle, první metry jsou naprosto v pohodě, po 100 metrech už shledáváte, že pořád sice úžasně vypadají na Vaší noze, ale nohy už se tak úplně výborně necítí. Začínají dřít, prsty máte jako ve svěráku a už teď víte, že než dorazíte do cíle, na patě bude buď zaděláno na pořádný puchýř nebo nadělíte Vašim "super, úžasným, vysněným" botám skvrnu od krve, protože jste rozhodně nepočítali s tím, že by se něco takového mohlo stát právě Vám a právě s tímto úlovkem. Už vůbec nechcete přemýšlet, jak zvládnete cestu domů. Nejradši byste je hned vzali a obdarovali jimi první kontejner na cestě. No, ale přeci jen, nebylo to zadarmo a tak statečně buď po svých nebo, v lepším případě, už v pohodlí auta napůl vyzutí dorazíte zpět domů a hodíte je do kouta.

Pokud jste hodně odvážní (nebo zapomnětliví) ještě jim dáte jednu nebo dvě šance, kdy pochopíte, že tahle bota prostě není pro Vás. A necháte je buď v botníku jako vzpomínku nebo pošlete s díky dál (ať je to kamkoliv).

A teď si zkuste představit, že tahle lodička, teniska, sandálka je práce, partner, nebo život jako takový. Na první pohled TO vypadalo jako rozhodně dobrý (ne-li výtečný) "nákup", ale po čase zjistíte, že k Vám až tak nepasuje. Jak dlouho sami sebe přesvědčujete, že se Vám to jen zdá, že se to poddá, že se ta Vaše "bota" roztáhne, smrskne, změní k obrazu Vašemu? Kolik náplastí lepíte a se smutkem a slzami strháváte? Kolik nocí se přesvědčujete, že spousta lidí chodí v nepadnoucích botách? Že to přeci musíte vydržet i vy.

Jsme tvorové přizpůsobiví a přesvědčiví. Dokážeme se přesvědčit o tom, že to jinak nejde. Ale také o tom, že si zasloužíme cítit se jako v "bačkůrkách". Jak vypadá Vaše pracovní, vztahová a životní bota na míru? Jak byste se v ní chtěli cítit, víte jen Vy sami. S tím Vám nikdo neporadí (i když tuším, že Všeználků chodí po světě nepočítaně). Jak najít to Vaše Ideálno, aby ladilo nejen Vašemu tělu, ale také srdci? Dopřejte si hodinu koučování, na místo běhání po obchodech. Vyplňte dotazník a objednejte si ukázkovou hodinu zdarma.