Domácí lázně

29.01.2017

Tento týden proběhla v Rodinném centru Spojené světy v Mostě první z řady přednášek na téma sebevědomí a sebeláska. Když jsem se na tuto přenášku připravovala, mým životem prosvištělo několik situací, u kterých jsem si měla uvědomit, jak jsem na tom s těmito tématy já. Žiju to, o čem tak ráda mluvím?

Menší mezery jsem objevila a započala hned zaplňovat. Opět jsem zavedla mé týdenní rituály péče o sebe. A o tom také dnešní článek.

Kolik výmluv jsme schopní vymyslet, proč to nejde? Nemám čas, peníze, hlídání pro děti, nejsem objednaná, teď se mi to nehodí....... a mnoho dalších. Výmluvy, výmluvy a zase výmluvy. Kdo chce, hledá způsoby, kdo ne, hledá výmluvy.

Každý si najdeme v našem týdenním shonu alespoň hodinku na to, abychom si udělali domácí "lázně". Náklady jsou minimální, časová náročnost také, nemusím se nikam objednávat, děti nikam odkládat a hodí se to vždy (obzvlášť když mám pocit, že právě teď vůbec).

Je úžasné, když o nás pečují druzí, ale..... když i já si umím a můžu dát péči, lásku, dotek, čas, proč si občas nedopřát!

Maska na obličej, na vlasy, pedikúra, manikúra, masáž, vana.....tohle všechno si můžeme užít v klidu a pohodlí domova.

Když jsem dnes sdílela můj "namaskovaný" obličej kamarádkám, zarazila jsem se nad tím, jestli bych takhle pobíhala po bytě, kdybych ho sdílela s opačným pohlavím?! První myšlenka byla, že ne. Ale když jsem ze sebe splachovala pod sprchou masku, šampon a všechny starosti, došlo mi, že je úžasný způsob, jak si toto dopřát, i když by mi doma dělal společnost muž a děti - rodinný rituál.

Proč si tuto péči nedopřát navzájem s dětmi i partnerem. A věřím, že děti ani muži neodmítnou lázeň, masáž a společně strávený čas. No nemám pravdu? A pak se určitě zamhouří oko i nad modrým, zeleným nebo černým obličejem.

I takhle se můžou tvořit spokojené vztahy - společnými zážitky.

Už se těším, až jednou budu doma pobíhat v pyžamu s maskou na obličeji a opečovávat nejen sebe, ale i svého muže a děti .