Chyby a přešlapy v podnikání

03.06.2017

Nedávno jsem vedla zajímavý rozhovor, kde jsme se, kromě jiných věcí, dotkli i mého podnikání. Toto téma si v hlavě rekapituluji v posledních dnech i já sama.

A tak jestli Vás zajímá, jak jednoduché (nebo složité?) je postavit se na vlastní nohy a podnikat na vlastní triko a jestli nelituji svého rozhodnutí, tady najdete odpovědi.

Lituji svého rozhodnutí opustit zaměstnání a vydat se na nejistou cestu na volné noze? Rozhodně ne.

Když se ohlédnu za sebe, těch důvodů je několik. Když je potřeba, mám čas na to a na ty, kteří jsou pro mě důležití, a nemusím se nikoho žádat o dovolení. Protože k tomu JÁ si dám svolení velmi ráda. Protože vstávám s pocitem, že má práce mi dává SMYL, a když si vybavím své klienty a jejich měnící se životy, cítím velkou vděčnost za úžasný nástroj, díky kterému můžu být průvodcem na jejich cestě ke štěstí.

Na přednáškách potkávám mnoho zajímavých lidí a je mi ctí inspirovat je myšlenkami a technikami, které jim mohou pomoci v různých situacích a tématech. Protože i u sebe vidím velké pokroky a posuny.

Je to jednoduché? Rozhodně není. Do podnikání jsem vstupovala s velkou naivitou a nadšením.

Jestli jsem si myslela, že díky podnikání budu pracovat méně, tak jsem se mýlila opravdu hodně. Ale ten čas, který investuji, se mi vrací díky pozitivním pocitům i ohlasům.

Bylo potřeba se toho hodně naučit a tento proces neskončí nikdy. Byla jsem postavena před spoustu výzev, se kterými jsem se musela poprat. A prožít si na vlastní kůži hodně chyb a pokusů a omylů, aby vše fungovalo tak, jak potřebuji. Nikdo mě nevedl za ruku a nikde jsem si cestu neulehčila.

A pokud se mě ptáte, jestli bych se na tuto cestu vydala bez této "naivity"? Možná ne, ale to už dnes nezjistíme. Jsem ráda, že jsem tuto vlastnost měla a pořád ji mám. Velké sny a vize vyžadují velké odhodlání a nenechat se odradit dočasnými neúspěchy. A přináší po čase své ovoce.

Dnes už vím, že (nejen) chybami se člověk učí a posouvá.

A co když vy, pokud máte v plánu postavit se na vlastní nohy, se můžete poučit z přešlapů někoho jiného? Výzvami, kterým čelil někdo druhý, vy už můžete projít snadněji a s větší lehkostí? Jako koučka rady nedávám, ale jako někdo, kdo už zažil pokusy a omyly, Vám ráda předám typy, které by se mi na začátku hodily. Co není potřeba, bez čeho se neobejdete, co dělat víc a dřív a co nechat být, co je důležité a co není. Ráda Vám věnuji svůj čas a informace nastřádané životem.

Objednej si skype konzultaci plnou typů a rad na zlato.